שיטת הטיפול 2016-02-03T16:03:16+00:00

NSA שמה את מערכת העצבים במרכז הטיפול

השיטה
אנו חווים את העולם דרך מערכת העצבים. זו המערכת המנהלת את התפקוד של כל תא, רקמה ואיבר בגוף. כל תחושה עוברת דרך מערכת העצבים. זוהי המערכת שדרכה אנו חושבים, והיא זו שמאפשרת לגופנו להסתגל ללחצים ולמתחים. זוהי המערכת שיוצרת לנו את המציאות.
כשאנו נמצאים במצב של מתח פיזי (ישיבה אינסופית, עומס עבודה, פציעות) או נפשי (לחץ בעבודה, כעסים, חרדות), המוח מפנה חלק מהמתח לרקמות הגוף השונות. כך קורה, שבמצבי לחץ אנו מרגישים מתח בשרירי הפנים, הצוואר והגב, או מרגישים שינויים בפעולת המעיים, הנשימה, הדופק, לחץ הדם וכו'.

כאשר לחצים ומתחים אלה מלווים את חיינו ברמה יומיומית, הם מתפתחים בהדרגה לנוקשות לאורך עמוד השדרה, ליציבה לקויה ולבעיות גב למיניהן. הם עשויים להתפתח למחלות של ממש במערכות הלב וכלי הדם, נשימה, עיכול, עור, וכמובן לבעיות נפשיות שונות.

הטיפול ב- NSA מביא בהדרגה להפסקה של ניהול מגננתי זה של הגוף, ומאפשר בניית דפוסים נוירולוגיים חדשים ותהליך החלמה פיזי ונפשי.

הטיפול ב- NSA הינו תהליך שיקום נוירולוגי שמבוסס על מגע עדין מאוד ושיטתי בנקודות ספציפיות לאורך עמוד השדרה. הגוף מגיב בפתיחה ובהעמקה של הנשימה, בהורדת המתח והנוקשות מעמוד השדרה, מהשרירים ומהמפרקים, וכמובן – בהפחתת הכאבים. מתפתח רוגע פיזיולוגי, ובעקבותיו שינויים עמוקים בניהול מערכות הגוף, כולל המערכת הנפשית. כיוון שמדובר בתהליך למידה והטמעה של דפוסים חדשים, התוצאה נשמרת לטווח ארוך ואף לכל החיים.

קצב ההתקדמות בטיפול הינו אישי ושונה מאדם לאדם. הוא תלוי במידת העומס בחיים בעבר ובהוות ובסגנון התגובה של הגוף וביכולת לאפשר לגוף להתבטא.

איכות חיים
NSA הינה גישה שונה להתבוננות על מושג הבריאות. מטרתה להביא את המטופל לבריאות מיטבית, להמשיך ולשפר את יעילות תפקודו של המוח כלפי הגוף. איננו מסתפקים רק בהחזרת המטופל למצב שלפני הופעת הסימפטום או הכאב. זו הסיבה לכך ששיפור בכאבי הצוואר ילווה בדרך כלל גם בשיפור בלחץ הדם, בצרבת, בהפרעות שינה או בעייפות כרונית.

mirpa-1024x767

Network Spinal Analysis  במחקר

מחקר שנערך על ידי בית הספר לרפואה IRVINE בקליפורניה והקיף 2818 מטופלים במרפאות NETWORK ברחבי העולם, מצא ש- 76% מהמטופלים חוו שיפור משמעותי בכל  הקטגוריות שנבדקו:
1. בריאות גופנית – כאבים ומחלות.
2. בריאות נפשית.
3. התמודדות עם מצבי סטרס בחיים – עם המתחים והלחצים של החיים.
4. הנאה מהחיים – שמחה, הרגשה שממצים את החיים ולא מפספסים אותם.
5. איכות החיים הכוללת.

ככל שהטיפול נמשך – השיפור נמשך, ללא 'תקרה עליונה', כלומר "אין סוף" לאן שאפשר להגיע.
מסתבר שמטופלים בחרו להמשיך בטיפול גם לאחר העלמות הכאבים, כי הרגישו שאיכות חייהם ממשיכה להתקדם ולהשתפר למקומות שלא הכירו בעבר.

אותו מחקר מצא גם, כאשר המטופל עושה את כל השינויים הבריאותיים הנחוצים כמו דיאטה, פעילות גופנית, מדיטציה ושינויים אחרים, הוספת טיפול Network מכפילה את התוצאה בכל אחת מהקטגוריות הנ"ל.

NSA היא גישה טיפולית לבריאות במובן הרחב ביותר שקיים. היא אינה מתמקדת במחלה או בכאב בלבד אלא במקביל מביאה את המטופל לאיכות החיים הגבוהה ביותר, כך שהוא חווה גם שקט נפשי, מיקוד, שמחה והנאה מהחיים.  הרי מה אנחנו מחפשים בחיים, אם לא את השקט, השמחה, האהבה וההנאה?

הסיבה לשינויים העמוקים הללו טמונה בעובדה שהטיפול פועל ישירות על מערכת העצבים, ומשפר את יכולתה להפעיל את הגוף בדיוק וביעילות.