מעי רגיז 2016-04-17T17:09:05+00:00

מעי רגיז

מעי רגיז או IRRITABLE BOWEL SYNDROM -IBS הינה תסמונת המתבטאת במגוון של מיחושים כמו: כאבי בטן, עוויתות, עצירות\שלשולים לסירוגין, גזים או תפיחות הבטן, יציאות קשות או רכות המלוות בהפרשה של ריר. הכאבים מופיעים בבטן התחתונה ולרוב בין הארוחות.

הגורמים למעי רגיז מקורם בשיבושים בקשר העצבי- הורמונאלי בין מערכת העצבים ומערכת העיכול. מערכת העצבים האוטונומית, היא זו ששולטת על מערכת העיכול. אך גם גירויים ממערכת העיכול עצמה משפיעים על תגובות מערכת העצבים בפעילות מערכת העיכול.

לאחר ארוחה, עד כ- 80% מהדם משונע אל מערכת זו לצורך עיכול וספיגת המזון. כשקיים מתח במערכת העצבית, מערכת העיכול מאיטה או אף מפסיקה את פעילותה. מתח גורם לשינוע הדם אל הרגליים ומפסיק את זרימת הדם אל מערכת העיכול. כך קורה, שלאחר ארוחה, המזון "יושב" במערכת העיכול אך אינו מעוכל או נספג. מצב זה יכול ליצור לדלקות בדפנות המעי הדק, לגזים ולכאבים.

כיום, המדע מודע לעובדה שכשם שלכול אדם ישנה טביעת אצבע ייחודית, כך גם בכול אדם קיימת ייחודיות ברמה הביוכימית. בכול אחד ואחת קיימות רגישויות למזונות שונים. צריכה של מזונות מסוימים עלולה ליצור גירויים בריריות המעי הדק ובכך לגרום לתהליכים דלקתיים.

מתח, לחץ, חרדה, נמצאו כגורמים המשפיעים בצורה ישירה ומיידית על תפקודה של מערכת העיכול. הביטוי "יש לי תחושת בטן" או "אני מחזיק הכול בבטן" מבטאת מצב שבו אנו אוגרים חלק נכבד מהמטענים הרגשיים. מתח זה משבש את התפקוד ההורמונאלי-עצבי של מערכת העיכול. עצירות היא אחד הביטויים הגופניים הנפוצים של מתח נפשי כרוני. אך אם זאת הביטוי יכול להיות הפוך, פעילות יתר של מערכת העיכול, מה שמאפיין יותר את תסמונת המעי הרגיז.

הטיפול במעי רגיז חייב להיות משולב הן בהתייחסות לתזונה ולרגישויות למאכלים מסוימים, והן לטיפול בגורמים העמוקים המשבשים את פעולת המעיים התקינה.

הטיפול במרפאתנו בגישת NSA, פונה לקשר הישיר שבין הסטרס ואורח החיים המודרני, לבין התפקוד הלקוי של מערכת העיכול. השינוי שהטיפול יוצר לגבי יכולת האדם לראות אחרת את עצמו ואת תגובותיו לאירועי היומיום, לאנשים שסביבו, חיזוק חווית הרוגע ושמחת החיים, כל אלה משפיעים ישירות החלמתה של מערכת העיכול.

הטיפול מחייב הערכה תזונתית ואיתור מזונות הגורמים לגירויי מערכת העיכול. שינוי באורח החיים והקניית כלים להתמודדות עם מתח ומצבים המעלים את המתח הר טיפול מהפכני בכירופרקטיקה שפותח לאחרונה מאפשר שחרור מתח מחוט השדרה . טיפול בשיטת NETWORK SPINAL ANALYSIS NSA –  מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה. 

טיפול מהפכני בכירופרקטיקה שפותח לאחרונה מאפשר שחרור מתח מחוט השדרה . טיפול בשיטת NETWORK SPINAL ANALYSIS NSA –  מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה.