למי מתאים הטיפול 2016-02-03T16:04:27+00:00

למי נועד טיפול NSA:

לכל מי שמרגיש תקוע – הן בגין בעיה או מחלה כלשהי, בגין מתחים ולחצים מהעבר (שמנהלים את חייך כיום) שעדיין משפיעים על תפקודך כיום, בגין חרדות, דיכאון, או עייפות מהחיים.

ילדים מקבלים אצלנו תשומת לב מיוחדת מתוך הבנה שכל החיים לפניהם ואסור שפחדים, דימוי עצמי נמוך, כעסים או בעיה רפואית, ינהלו את חייהם לעתיד בלא למצות את הפוטנציאל האמיתי שלהם.

משפחות: אנו מעודדים תוכניות משפחתיות זוהי לדעתנו הדרך המושלמת לשיפור הקשר, הקשב, האהבה והשמחה בתוך הבית וזה בנוסף לשיפור הבריאותי הכולל של כל אחד מבני המשפחה.

בעיות נפוצות בטיפול NSA:
פגיעות במערכת העצבים ושיתוקים – כתוצאה מפריצת דיסק, תאונות או מחלות מערכת עצבים מרכזית.
בעיות במערכת העיכול – צרבת, קיבה עצבנית, עצירויות ועוד.
בעיות נשימה – אסטמה, ברונכיט ונשימה לא סדירה.
מתח נפשי הקשור ל stress של החיים.
מצבים נפשיים קשים – כדיכאון, חרדות, היפראקטיביות.
יציבה לקויה.
כאבי גב וצוואר – בשילוב פריצת דיסק, שינויים ניווניים , שרירים מתוחים ועוד.
בחילות וסחרחורות.
בעיות התפתחותיות בגיל הרך קוליק/בעיות עיכול, איחור התפתחותי, היפוטוניות, טורטיקוליס ועוד.

 

 

 

משפחות

להיות הורים זו זכות גדולה, אך גם אחריות גדולה. כל הורה סוחב איתו מטען בהגיעו ליצור את התא המשפחתי. הוא מביא את ילדותו, את זוג הוריו, הוא סוחב איתו את המתחים, הפחדים, החרדות שקלט ולמד מהוריו, מאחיו, מהחברה, מאירועים שונים בחייו כמו אובדן, פרידות, תאונות. הוא נושא בתוכו דפוסי התנהגות, תגובות וגם דפוסי יציבה ועמידה שקלט והפנים מהוריו.

את כל זה הוא מביא לתא המשפחתי ובניגוד לבחירתו צפים ועולים דפוסים שנצרבו במערכת העצבים שלו. הוא מביא גם כמובן את מתחי היומיום – עבודה, פרנסה, בריאות ועוד. לעתים הוא מרגיש אשמה על תגובותיו כלפי ילדיו (בדיוק כמו שהגיבו הוריו אליו), ולפעמים סתם כעס ותסכול.

הילדים קולטים הכול כמו ספוג עוד מהבטן (מערכת העצבים היא הראשונה להתפתח בגוף העובר), וביתר אינטנסיביות מהרגע שעיניהם נפקחות. הם מביטים בנו, מרגישים אותנו, שומעים אותנו ולומדים את חוקי החיים הסובייקטיביים שלהם – את הדפוסים העצביים – שילוו אותם במשך כל חייהם. במקרים רבים דפוסים אילה יעצרו את הילד מלממש את כישוריו ויכולותיו האמיתיים, כי ירגיש לא מספיק, לא מסוגל, לא אהוב וכו'.

טיפול בכל המעגל המשפחתי מאפשר גם להורים וגם לילדים לעשות reset ברמת מערכת העצבים – להרפות מאחיזות העבר, ובהדרגה להסתכל אחד אל השני ביותר רוך, יותר אהבה, יותר פרגון. בבית נוצרת שלווה ויש יותר שמחה. במצב זה אין יותר מקום להיפראקטיביות, לחרדות, לבעיות אסטמה, בטן וכד'.

 

 

ילדים במתח! – טיפול בילדים

הילדים כיום נתונים במתחים ובלחצים שלא היו בעבר. יש לכך השלכות עמוקות על הבריאות ועל איכות החיים שלהם, לטווח הקרוב והרחוק. נכון, את העולם שמסביבנו לא נוכל לשנות, אך בעזרת גישה טיפולית חדשנית אפשר להחזיר את הגוף לניהול רגוע, מדויק ובריא.

הסיבות לעלייה במתח אצל ילדים נעוצות בשינוי באורח החיים בעשורים האחרונים:
• קצב החיים וקצב האירועים שמסביב, עלה בצורה דרמטית.
• הצורך לעבוד סביב השעון, בדרך כלל בקרב שני ההורים, מביא לנוכחות מעטה של ההורים בבית. כשהם בבית הם בלחץ להספיק, ואין זמן להתפנות אל הילדים, פיזית ורגשית, או כמו שנקרא היום – אין "זמן איכות".
• הילדים עצמם מוצפים בגירויים שלא היו בעבר: טלוויזיה, מחשב, אינטרנט, פלאפון. המון אינפורמציה שאי אפשר להכיל את כולה.
• החשיפה לאלימות בטלוויזיה, במשחקי המחשב, וגם בבית הספר.
• הילדים אינם יוצאים מהבית אל המרחב והאוויר הצח. הם ממעטים להפעיל את הגוף, ולמתח שנצבר באופן טבעי בגוף אין הזדמנות להשתחרר, והוא מוסיף להיאגר.
• אין מפגשים חברתיים כמו שהיו "פעם"- בגינה, במגרשים, במשחקי המחבואים.

המתח המצטבר הזה הופך למתח שדרכו מפעיל המוח את מערכותיו השונות. בעצם, המוח חווה את החיים כשדה קרב, ופועל בהתאם.

התוצאות הן:
מבחינה נפשית – עצבנות יתר, רגזנות, כעס וחוסר שקט – אלה הם דרכים נורמליות של הגוף לפרוק את המתחים האלו. מכאן מתפתחות התופעות שמקבלות שמות של מחלות כמו – היפראקטיביות, בעיות קשב וריכוז, חרדות ופחדים, ליקויי שינה.
מבחינה פיזית – המוח מתרגם את המתח של הילד למתח בשרירים ובמפרקים ולמתח בעמוד השדרה, התוצאה היא יציבה לקויה שגורמת לכאבים.
המוח, שנמצא בסטרס (stress) קבוע, מפעיל את המערכות הפנימיות בצורה שמתאימה למלחמה, ולא לרוגע. המחקרים הרפואיים כיום קובעים חד משמעית שהסטרס הוא גורם מרכזי בהתפתחות בעיות נשימה (אסטמה וברונכיט), בעיות עור, בעיות עיכול (רגישויות, עצירות), וחולשה של מערכת החיסון. הסטרס אחראי גם לבעיות התפתחות של בעיות לב וכלי דם, בעיות הורמונליות, ובעיות נפשיות.

אם כן, ללא ספק, המתח לא תורם לבריאות ילדנו. אך איך אפשר לשנות את העולם בו אנו חיים?
ברור שאי אפשר, אך ניתן לשנות את הדרך בה רואים הילדים את אותו עולם ומתרגמים אותו פנימה לתוך גופם.
Network Spinal Analysis

בעשרים השנים האחרונות מתפתחת גישה טיפולית כירופרקטית בשם Network Spinal Analysis, על ידי ד"ר Donnald Epstein בקולורדו שבארצות הברית. ייחודה של השיטה הוא בגישה ישירה למערכת העצבים המרכזית. הטיפול ידני ומכוון לחוט השדרה בצמתים נוירולוגיים מדויקים ביותר.

בזמן הטיפול הילד שוכב על הבטן, ומרגיש שנשימתו הופכת קלה ומלאה. הוא חש בתנועה עדינה בגופו, שמתפתחת בהדרגה לתנועות לכל אורך עמוד השדרה. הגוף למעשה משחרר את עצמו, ומעצב את עצמו מחדש: הנשימה הופכת פתוחה, היציבה מזדקפת, הילד הופך רגוע יותר, נפתח להוריו לחבריו, מוותר על פחדיו וחרדותיו. בעיות במערכות פנימיות כמו מערכות העיכול, העור, החיסון וההורמונלית משתפרות.

הייחוד בעבודה זו נעוץ בכך שהגוף משחרר את עצמו ולומד לעבוד אחרת – המטופל למעשה מבריא את עצמו! כל מה שנחוץ לכך הוא מגע מדויק של המטפל בנקודות ה- reset של מערכת העצבים והשאר נעשה מאליו, על פי ה"תוכנה" האישית של כל אחד.

מסתבר, שכל הכלים להחלמה קיימים בתוכנו, ובדרך כלל אין צורך בהתערבות רפואית ותרופתית. זו גם הסיבה לכך שהשינוי נשמר, שהרי הוא נלמד ונשמר במערכת העצבים. משהוסרו ההפרעות להתפתחותו, יכול הילד לממש את הפוטנציאל האמיתי שלו.

 

 

 

נוירולוגיה: – לגעת בלב המערכת

אחת ההפתעות הגדולות עבורי בהתמחותי ב- NSA (עד היום!) היא היכולת של מערכת העצבים לשקם עצמה משיתוקים חלקיים ומלאים, גם לאחר שנים רבות של "נתק" נוירולוגי.

מחזה נפוץ הוא לראות "כף רגל נפולה" או יד משותקת מתחילות שוב לקבל הוראות ולזוז על מיטת הטיפולים.

מקרים שניתן לעזור משמעותית עם- NSA:

פציאליס (שיתוק עצב הפנים), שבץ מוחי CVA , Guillien Barre, טרשת נפוצה, פגיעות נוירולוגיות מפריצת דיסק, מפציעות או מפגיעות ראש.