כאבי מפרק ירך 2016-04-17T17:08:11+00:00

כאבי מפרק ירך

מורכבותו של מפרק ירך נובעת מהאינטראקציה שלו הן עם הרגליים, עם האגן- החיצוני והפנימי, עם עמוד השדרה, בפרט גב תחתון. טווח התנועה שלו הוא הרחב ביותר בגוף האדם, למעט מפרק הכתף, ועל כן גם פגיעותו גדולה. שרירים רבים קשורים אליו ואל הפעלתו. יציבה לקויה, מתח בשרירי האגן והרגליים , מתח ברצפת האגן, בעיות גב תחתון המקרינות עצבית לאזור זה – אלה הם חלק מהגורמים לכאבי מפרק ירך. טראומות של תקיפה מינית, עשויות להשפיע בצורה עמוקה על כל ההחזקה (נעילה) של האגן ואיתו גם מפרק ירך. חשוב ביותר לערוך בדיקה יסודית ומקיפה לאיתור הגורם המדויק לכאב, ולקביעת דרך הטיפול המתאימה, וכן כדי למנוע את הישנות הכאב או אף החרפתו.

שינויים שחיקתיים במפרק הירך, בד"כ בגיל המבוגר, עשויים להוביל להחלטה שגויה על ניתוח להחלפת מפרק, בעוד שטיפול יעיל עשוי להחזיר את המפרק לתפקוד תקין לעוד שנים רבות.

הטיפול הכירופרקטי הניתן במרפאתנו, בגישת NSA, מוריד את המתח המצטבר, מאירועי החיים השונים (פיזיים ורגשיים), על האגן ומפרקי ירך. התחושה שהאגן נפתח, שהצעידה הופכת קלילה יותר, אופיינית לטיפול ב NSA. היכולת לעבד אירועי עבר טראומטיים, היושבים כמתח באזור האגן ומפרקי ירך, ולמתן את השפעתם על חיי ההווה, מחזקת את תהליך הריפוי של אזור מורכב זה.