כאבי כתף 2016-04-17T17:06:48+00:00

כאבי כתף – הטיפול הכירופרקטי

מפרק הכתף למעשה מורכב משלוש עצמות היוצרות ארבעה מפרקים שונים, שיחד מאפשרים גמישות וחופש תנועה גדול במיוחד. גמישות המפרק ומורכבותו האנטומית גורמים למפרק זה להיות גם פגיע במיוחד. הגורמים כאבי כתףהשכיחים לפציעות הכתף הינם: יציבה לקויה והרגלי עבודה לקויים מול המחשב, עומסי אימונים- משקולות,שחיה, וטראומות כמו נפילות ותאונות דרכים.

כאבי כתף הינם שכיחים ביותר וזאת משום שמרבית הפעולות היומיומית מלוות בשימוש הידיים ובכך גם הכתפיים- נהיגה, מחשב, כתיבה, עבודות הבית ועוד. פעילות ספורט כמו – טניס, שחיה, כדורעף ג’ודו אף הם יוצרים עומסים העלולים לגרום לפציעות בכתף. בנוסף, מרבית האנשים נוטים להחזיק ולצבור את מתחי היומיום בכתפיים ובכך מקשיחים את שרירי הכתפיים השכמות והצוואר. נוקשות זו אט אט מובילה לדלקות בשרירים, בגידים ובמפרקים והתוצאה היא – כאב ומגבלת תפקוד..

 

לקויות יציבה וארגונומיה יוצרים עומסים מצטברים על חגורת הכתפיים. ליקוי היציבה השכיח ביותר הינו הטיית הראש קדימה וגלגול הכתפיים לפנים. במצב זה שרירי הצוואר והכתפיים נמצאים תחת עומס מתמיד ובכך גורמים להתקשחותם. מצב זה, אט אט, גורם לדלקות כרוניות, למוגבלות בתנועת הכתף ולכאבים.

מכיוון שהעצבים המעצבבים את שרירי הכתף מקורם בחוליות הצוואריות, כול פגיעה בצוואר, כמו תאונת דרכים או שחיקת חוליות ודיסקים, תגרום ללחץ על עצבים אלו ובכך תשפיע על תפקודו של הכתף. כאבי כתף יכולים להשפיע לא רק על הכתף עצמה, אלא אף לגרום לכאבים בעמוד השדרה ובית החזה,  לכאבים ונימול לאורך היד ולקשיים בנשימה.

הבעיות הנפוצות במפרק הכתף הם:

  • כתף קפואה – נגרמת מדלקת כרונית  הגורמת להתכווצות שרירי הכתף, להידבקויות בקפסולת המפרק, למוגבלות תנועה קשה וכאביםעזים.
  • BICIPITAL TENDENITIS- דלקת בגיד העובר לאורך מפרק הכתף. קרע בשרירי ROTATOR CUFF- שרירים אלו נתונים לעומסי שחיקה מצטברים.טיפול בכאבי כתף
  • בורסיטיס – דלקת במפרק הכתף.

 

משום מורכבותו והקשר שלו לעמוד השדרה ובית החזה, מפרק הכתף  מהווה אתגר לא פשוט לטיפול. טיפול במפרק הכתף דורש בראש ובראשונה הבנה ברורה של הגורמים לבעיה. הטיפול חייב! לכלול לא רק את הטיפול הסימפטומטי, אלא ולא פחות חשוב, לפתור את הגורמים לבעיה.

הטיפול הכירופרקטי במרפאתנו בגישת NSA מכוון למתח השרירים והגידים של מפרק הכתף , של הצואר והעורף. בשל השפעתו העמוקה על מערכת העצבים, מהלך הטיפול נפתחת היציבה הסגורה של הכתפיים, עמוד השדרה ובית החזה, והנשימה הופכת פתוחה יותר. חלה ירידה משמעותית במתח הנפשי והגוף יכול לכן להישאר במצב הפתוח ולא לחזור לאותה תוכנה ישנה של מתח שרירי ומפרקי סביב הכתף. ככל שנסיר יותר גורמים הקשורים להתפתחות הבעיה, כך נבטיח שהבעיה לא תחזור שוב ושוב.